Shkrumbohet shtepia ne Memaliaj

Digjet komplet nje shtepi ne Memaliaj. Behet fjale per shtepine e Adrian Beqiri ne lagjen Nr 1 ne qytetin e Memaliajt. Zjarri ka shkrumbuar te gjitha pajisjet e shtepise nderkohe qe fatmiresisht nuk ka pasoja ne njerez. E zonja e shtepise sapo ka pare shkendijen e zjarrit ka njoftuar Repartin Zjarrefikes te Tepelenes e cila ka ardhur 60 minuta me vonese, nderkohe qe kishte mundesi te shuante flaket e zjarrit dhe te shpetonte shtepine. Zjarrefikesja e Tepelenes 7 km rruge e ka pershkuar per 1 ore dhe erdhi kur zjarri shkrumboi gjithcka.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment