Show rilindas, vaksinohet Rama

Edi Rama ashtu sikurse lajmëroi ka marrë vaksinën para kamerave, pas shefes së Infektivit Najada Çomo.
Fillimisht Rama ka plotësuar formularin, sipas procedurës, ku i është nënshtruar disa pyetjeve. Pas kësaj kreu i qeverisë mori vaksinën. Kryeministrit do t’i duhet të qëndrojë 30 minuta pas marrjes së injeksionit në stadiumin “Air Albania”.

Pas kryeministrit u vaksinuan mjekët Pëllumb Pipero dhe Tritan Kalo. Bluzat e bardha janë ata që do marrin vaksinën, ndërkohë më herët sot Rama deklaroi se do ta bënte sot vaksinën anticovid, jashtë radhe në shenjë sensibilizimi për të gjithë skeptikët.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment