Shpërblimi më i ulët ndër vite,qeveria jep 3 mijë lekë për pensionistët këtë fundvit

Qeveria ka vendosur të japë shpërblimin e fundvitit për pensionistët.
Këtë lajm e ka bërë publik ministrja e Financave Anila Denaj, e cila ka dalë në një konferencë për mediat.
Pavarësisht situatës që po kalon vendi pas tërmetit, ku është akordoruar dhe fondi për rindërtim do të jepen shpërblime edhe për pensionistët, që është më i ulët se viti i kaluar.
Denaj tha se ata do te marrin nga 3 mije leke te reja, nga 5 mijë lekë që ka qenë një vit më parë.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment