Shqipëria, lutje dhe solidaritet me popullin e Haitit

Presidenti Ilir Meta ka shprehur dhimbjen për viktimat dhe pasojat e tërmetit shkatërrimtar në Haiti. “Lutjet tona sot për popullin e Haitit! – shkroi Meta në Fb. – Trishtuese humbjet e jetëve, lëndimet dhe shkatërrimet nga tërmeti katastrofik.

Solidariteti ndërkombëtar, i domosdoshëm për tejkalimin e pasojave tragjike dhe rimëkëmbjen!” ka nënvizuar kreu i shtetit.

Image
SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment