‘SKenderbeu’ prezanton ne Gjirokaster librin Triumfi

Aktori dhe shkrimtari shqiptaro-amerikan Xhevat Limani i mirenjohur me rolin e tij si Skenderbeu ka prezantuar ne Gjirokaster librin e tij me te fundit “Triumfi” . Nje kronike imagjinative historike mbi udhetimin e teatrit shqiptar ne Amerike . Aktori dhe shkrimtari Xhevat Limani thote se zgjodhi Gjirokastren per ta prezantuar pasi ka nje lidhje te hershme me qytetin e gurte . Limani eshte autor i 12 librave ndersa ne rolin e Skenderbeut ka kryer mbi 7000 shfaqje ne te gjithe boten duke lartesuar figuren por edhe risjelle me prane publikut heroin kombetar Gjergj Kastriot Skenderbeun.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment