7 C
GJIROKASTER
Thursday, November 23, 2017

Luftëtari barazon me Lacin, Ruci heroi i takimit

Luftëtari barazon me Lacin. Takimi i sotëm në Gjirokastër, ka pasur heroin e vet për gjirokastritët. Ai është Ruci i cili ka shpëtuar portën vendase...

Tavo kërcënon, gjyqtar bastard, tërheq Luftëtarin nga Superliga, ose largohem si president !!

Presidenti i Luftëtarit Grigor Tavo, kërcënon me tërheqje të ekipit nga Superliga Shqiptare. Zoti Tavo e ka demantuar për SuperSport para pak minutash fill...

Luftëtari humbet sërish në shtëpi, durrsakët dalin fitues

Luftëtari pëson disfatë në fushën e vet, përballë një Teute të jashtëzakonshme e cila e meritoi fitoren 3-2. Ndërsa gjirokastritët nuk i ka dashur...

Luftëtari i pafat përballë kampionëve, humbet 0-3 në shtëpi

Luftëtari shënon humbjen e tretë radhazi në Superligë duke rrezikuar në këtë mënyrë qëndrimin mes skuadrave më të mira shqiptare. Përballë kampionëve në fuqi,...

Luftëtari eklipson Flamurtarin brenda në Vlorë

Luftëtari ka marrë një barazim të vlefshëm në Vlorë me ekipin e Flamurtarit. Më tepër sesa për meritë të vetë lojtarëve gjirokastritë, ka qenë një...

Luftëtari, me fat, e shpëton shtylla transversale, barazim pa gola në Gjirokastër

Luftëtari shpëton nga humbja në fushën e vet përballë një Vllaznie të varfër në financa dhe me borxhe të prapambetura. Ekipi shkodran ka arritur të...