26 C
GJIROKASTER
Tuesday, September 26, 2017

Luftëtari bën mrekullinë në Lac, Abazaj, heroi i ndeshjes

Luftëtari ka bërë mrekullinë në Lac duke fituar me vendasit me rezultatin 1-0. Heroi i takimit për gjirokastritët ka qenë Kristal Abazaj i cili ka...

Luftëtari e nis me humbje kampionatin, por dinjitoz me 10 lojtarë në fushë

Luftëtari e ka nisur sezonin e ri të Superligës me një humbje minimale në transfertë me ekipin e Teutës. Ekipi i drejtuar nga trajneri...

Rexhinaldo i thotë lamtumirë Luftëtarit, priten edhe shtatë largime të tjera nga skuadra

Vjen largimi i pestë nga radhët e Luftëtarit. Bëhet fjalë për Rexhinaldon i ardhur me bujë në fillim të sezonit të kaluar nga stafi drejtues...

Luftëtari një hap drejt shpërbërjes, lojtarët dhe stafi teknik, tre muaj pa paga, presidenti...

Është i vetmi ekip që ende nuk është grumbulluar seriozisht për fazën përgatitore në vigjilje të fillimit të sezonit të ri të Superligës, përvec...

FOTO/Lazarati kampion në futboll, mposht Gjirokastrën 5-4

Lazarati kampion në futboll. Lazaratasit e vegjël, kanë fituar kupën e turneut të futbollit në salla, mes shkollave 9-vjecare të Gjirokastrës. Talentin në futboll, djemtë e...

Luftëtari humbet në kryeqytet, por me një këmbë në Europa League

Luftëtari ka humbur në Tiranë me ekipin vendas me rezultatin 2-0. Golat janë shënuar nga një për cdo pjesë loje dhe kanë patur si golashënues...