Temperatura të larta dhe vranësira, suprizat e motit pranveror

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë territorin gjatë pjesës së parë të ditës.

 

Sipas Meteoalb, pasditja mbetet kryesisht me kthjellime në zonat Perëndimore.

 

Parashikimi meteorologjik flet për vranësira të shpeshta në pjesën më të madhe të vendit duke sjellë shira të izoluar në Veri dhe zonat Lindore.

 

Temperaturat e ajrit vijojnë me rritje të lehtë në mëngjes dhe mesditë duke variuar nga 8 në 29 – 30°C.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment