Tentoi të shmangte policinë, aksidentohet furgoni me emigrantë të paligjshëm në Greqi; 7 viktima dhe 7 të plagosur

Shtatë persona kanë humbur jetën dhe shtatë të tjerë kanë mbetur të plagosur në një aksident automobilistik në Egnatia Odos, Greqi.

Furgoni që u aksidentua, po transportonte emigrantë të paligjshëm dhe ngjarja ndodhi pas drejtuesi rriti shpejtësinë për të shmangur kontrollin policor.

Mediat greke shkruajnë se ngjarja ndodhi pak pas mesnatës, ndërsa të plagosurit janë dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment