Tërmet 4.2 ballë në Janinë

Tërmet 4.2 ballë në Janinë
Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë i shkallës Rihter është regjistruar në orën 09.49 të mëngjesit të sotëm në Janinë, sipas vlerësimit paraprak të Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës.
Në 09.54 ndërkohë kishte një lëkundje të dytë 3.5 ballë i shkallës Rihter.

Fokusi i lëkundjeve të para ishte 12 kilometra në veri të Rogotopit dhe 22 kilometra në veriperëndim të Janinës.

Thellësia e tërmetit vlerësohet në 5 km.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment