Termet ne Gjirokaster

Nuk ka qetësi për tokën, e bashkë me të, nuk merr fund edhe ankthi nga frika e tërmetit. Gjatë oreve te para te mengjesit Gjirokastra eshte ”tundur” nga nje termet minimal. Ishte ora 3 e 54 minuta e dites se premte, kur qyteti ndjeu lekundjet me magnitude 2.3 balle, me epiqender 6 km ne jug-perendim dhe me thellesi 2 km. Ngelet per t’u pare ne oret dhe ditet ne vazhdim, nese termeti i sotem ishte ”pararoja” e ”vellezerve” te tjere te tij, apo ishte thjesht nje ”vizitor” i huaj ne largim.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment