Termeti ne Greqi lekundjet ndjehen edhe ne jug te vendit

Një tërmet i fortë është regjistruar para pak çastesh në jug të vendit.

Tërmeti është ndjerë fuqishëm në Sarandë dhe Delvinë dhe më pak në Gjirokastër.

Epiqendra e tërmetit ishte në veriperëndim të Greqisë, 13 km në veri të Filiates.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment