Ukrainasja rezulton me Covid 19, alarmohet Saranda

Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19, në Sarandë.
Bëhet fjalë për një shtetase ukrainase e cila ka ardhur për pushime në Sarandë. Prej 7 muajish ishte vendosur në Tiranë, ndërsa ka deklaruar se në Sarandë ka apartamentin e saj dhe nuk ka pasur kontakte të tjera.
Bluzat e bardha si dhe efektivët e policisë së Komisariatit Sarandë, po punojnë për gjurmimin e kontakteve të saj dhe rasteve të tjera të mundëshme.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment