Vazhdon ” masakra” ndaj pyjeve,procedohet një shtetas

Masakra ndaj pyjeve vazhdon .Një tjetër rast është shënuar në Gjirokastër ku një shtetas është proceduar nga policia. Në aksin rrugor Dhoksat-Këllëz nga shërbimet e komisariatit të policisë Gjirokastër u sekuestruan disa m3 dru të cilat u dërguan në ambjentet e drejtorisë së policisë Gjirokastër . Policia ka caktuar masën sekuestrim mjeti si dhe ndjekje penale ndaj drejtuesit të mjetit për prerje të paligjshme të pyjeve.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment