VIDEO/Marshimi nga Gjirokastra i opozitarëve drejt protestës madhështore në kryeqytet

Anëtarë dhe simpatizantë të PD nga Gjirokastra, janë nisur qysh herët sot në drejtim të kryeqytetit për të qenë pjesmarrës në mitingun madhështor të opozitës i paralajmëruar në orën 11 të ditës së sotme.

Nisja ka filluar nga Ura e Lumit ku dhjetëra simpatizantë të vetëorganizuar si dhe qytetarë të ndryshëm, janë grumbulluar para vendit të nisjes së autobuzëve. Pjesa më e madhe e simpatizantëve të djathtë, janë nisur me automjete private.

Nuk dihet numri i saktë i tubuesve të nisur nga Gjirokastra por gjithësesi bëhet e ditur se pjesmarrje të gjerë për të shkuar në protestën e sotme, ka pasur edhe nga Tepelena e Memaliaj ku janë nisur dy autobuzë, si dhe nga Përmeti e Këlcyra po dy autobuzë dhe me dhjetëra automjete që janë nisur në drejtim të kryeqytetit.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment