VIDEO/Tension në Përmet, tubim para KZAZ, Bashkia kërkon lirimin e ambjenteve

Mesditen e sotme banore te Permetit janë tubuar para KZAZ nderkohe qe ka pasur forca të shumta policie të cilat nuk kanë lejuar që askush të futet brenda ambienteve. 

Nuk jane shenuar tensione mes policisë dhe qytetarëve para KZAZ. Qytetaret janë shprehur se kanë respekt për punën e policisë por nuk pranojnë që të zhvillohen zgjedhjet në 30-qershor. Qytetaret e Permetit janë larguar nga KZAZ dhe nuk eshte shenuar asnje incident. 

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment