VIDEO/Intelektualët e Tepelenës: Vota masive për PD dhe Lulzim Bashën kryeministër

Intelektualë të Tepelenës, kanë bërë thirrje për ndryshim më 25 qershor.

Edi Rama nuk duhet të jetë më kryeministër dhe për këtë, duhet të dënohet me votën tonë-janë shprehur njëzëri intelektualë tepelenas gjatë një takimi me kandidatët për deputetë të PD në Qarkun e Gjirokastrës Tritan Shehu, Roland Bejko e Qamil Xhelili.

Kryefjala e Edi Ramës është burgu dhe prangat ndërkohë që nuk ka menduar asnjëherë për shtresën e varfër të popullsisë.

Vota për nr 6 për PD, është votë për një shtet me rregulla të qarta, për një shtet normal dhe meritokracinë, janë shprehur intelektualët në Tepelenë.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment