Xhelal Mziu publikon foton në kuvend: Hashashi ka mbuluar kabinën elektrike, OSHEE bashkëpunon me kultivuesit

Deputeti i PD Xhelal Mziu ka denoncuar nga foltorja e kuvendit se OSHEE bashkëpunon me kultivuesit e hashashit.

Përmes një fotoje, Mziu deklaroi se një kabinë elektrike në Dibër jo vetëm që është lënë pas dore sa i përket investimeve, por edhe është  mbuluar edhe nga hashashi.

“Për qarkun e Dibrës që në 8 vite s’është bërë asnjë lloj investimi, vazhdojnë të jenë ato tela dhe transformatorë para viteve 90 , ja po ju tregoj fotot.
Kjo nuk është thjesht një kabinë elektrike, por te ky transformator hashashi ka mbuluar komplet atë.

Kjo tregon bashkëpunimin e OSHEE me kultivuesit e hashashit, besoj mjafton si replikë”, tha Mziu.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment