Zbulohet kanabis në tokë publike në Frashër

Zbulohet një parcelë me kanabis në fshatin Frashër të Përmetit. Policia ndërkaq ka arrestuar në flagrancë S.N. 59 vjeç banues i zones. Gjithashtu u referuan materialet në Prokurorinë e Përmetit ndaj R.B, 51 vjeç, banues po në Përmet pasi gjatë kontrollit të territorit e fshatit ku ai banon në vendin e quajtur “Përroi i Shpatës”, pronë publike e kontraktuar nga shtetasi i arrestuar, u gjetën të kultivuara dhe asgjësuan 1800 bimë narkotike.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment