Zjarr masiv ne Finiq

Fshati Aliko në Finiq është përfshirë nga një zjarr i përmasave të mëdha ku rrezikohen dhe banesat.

Në vendngjarje kanë mbërritur forcat e zjarrfikëses se bashkive Finiq, Sarandë dhe Delvinë dhe të gjithë banorët e fshatit janë evakuuar.

Kryebashkiaku i Finiqit, Kristaq Kiço ka kërkuar publikisht ndihmë për zjarrfikëse.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment