Zjarri ne Lunxheri si po paraqitet gjendja

Nje zjarr masiv ka rene sonte mbi fshatin Gjat ne zonen e Lunxherise . Ne vendngjarje kane shkuar 12 forca zjarrfikse, drejtori pyjores dhe banore nga fshati jane aktivizuar mos ti afrohet zjarri banesave i cili deri tani paraqitet teper i rrezikshem.
Sipas kreut te PMNZSH Pellumb Shalari po punohet me pompa shpine pasi eshte terren i thyer malor .
Ndersa jane vendosur ne dispozicion 3 automjete me uje.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment