1 vit pa Diego Maradonen

Bota shënon sot një-vjetorin e vdekjes së Diego Maradona, i konsideruar si lojtari më i mirë i të gjitha kohërave.

Maradona vdiq nga një atak në zemër nëntorin e kaluar në moshën 60-vjeçare, disa javë pasi iu nënshtrua një operacioni në tru.

Ish-ylli i Boca Juniors, Barcelona dhe Napoli kishte luftuar me varësinë nga kokaina dhe alkooli për vite me radhë dhe vuante nga çrregullime të mëlçisë, dhe veshkave kur vdiq.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment