Serie A-Inter, mposht Juven.

0
401

Interi ka fituar me përmbysje derbin e madh italian përballë Juventusit. Fillimisht ishte Juventus që shënoi në minutën e 66’ me anë të Lichtsteiner. Dy minuta më vonë vjen menjëherë reagimi i Interit duke shënuar golin e barazbeshës me anë të qendërsulmuesit Icardi. Vetëm 10 minuta më vonë zikaltërit arritën të përmbysin gjithçka pasi kroati Perisic, shënoi një gol të bukur me kokë. Pas javës së katërt në Serie A, Juventusi pozicionohet në vendin e dytë me 9 pikë të grumbulluara ndërsa Interi në vendin e 6-të me 7 pikë.

Ja dhe tabela e renditjes në Serinë A.

serie-a

Shkruaj nje koment