31 vjecarja nga Lazarati shpallet kampione ne Bodybuilding

0
860

Oriela Trako eshte 31 vjecarja nga Lazarati e cila ka rrembyer vendin e pare si kampione absolute per femra ne kampionatin e 6 natyral bodybuilding i cili u zhvillua ne qytetin e Vlores me 24 shtator. Oriela e ka nisur stervitjen ne palester perpara kater vitesh ndersa me sportin e bodybuilding mbeshtetjen e ka patur nga kampioni Nikollaq Muço. I cili eshte edhe trajneri i saj . Oriela thote se deshira per sportin ka qene e hershme qe ne femijeri . Sporti per te eshte pasion , per kete ajo thote se i duhet shume vullnet. Sipas saj ky lloj sporti e ndihmon ate krahas angazhimeve te perditshme . Pjesa e bodybuilding per te eshte kthyer ne nje nxitje . Pjesmarrja ne kampionat per te ishte sa e veshtire dhe e bukur si eksperience. Oriela do te mar pjese ne kampionatin e radhes ne Las Vegas natyral Olimpia qe do te zhvillohet me date 10 nentor. Synimi i saj eshte vendi i pare ndersa emocionet per kete pjesmarrje jane te medha pasi do te perfaqesoje qytetin e gurte. Oriela thote se edhe te rinje e te tjere grupmosha duhet te merren sa me shume me sport .

Shkruaj nje koment