Luftëtari humbet me Vllazninë në shtëpi, Novi: Prisnim barazimin

Luftëtari ka humbur ditën e djeshme ndeshjen e rradhës me Vllazninë me rezultatin 0 me 1.Ndeshje kjo luajtur në shtëpi, e dominuar nga shkodranët në Gjirokastër me të besuarit e Hysen Dedes që kishin disa raste të tjera për shënim, por nuk u treguan të saktë para portës së gjirokastritëve.

Kjo ishte një fitore shumë e rëndësishme për Vllazninë në luftën për t’iu larguar zonës së “play-out”, teksa tashmë ështtë vetëm 1 pikë pas Bylisit të vendit të 7-të dhe njëkohësisht e trishtë për Luftëtarin e dalë jashtë kategorisë. Për trajnerin Neritan Novi duhet që ndeshja të përfundonte të paktën barazim gjë që nuk u arrit e ndërsa për tifozët humbjet e njëpasnjëshme të bluzinjve janë të pajustifikueshme

FT| Luftëtari-Vllaznia 0-1

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment