Rama premton rritje pagash, qytetarët: E bën për vota!

0
268

Pak ditë mëparë kryeministri Edi Rama tha se do të ketë rritje të pagave . Sipas tij paga minimale do të jetë 30 mijë lekë gjithashtu një rritje do të ketë edhe për mësuesit e mjekët. Për qytetarët e Gjirokastrës një rritje e tillë nuk është e mjaftueshme ndërsa e quajnë si një premtim të radhës që bëhet pak muaj para zgjedhjeve pët të siguruar votat .
Shqipëria ofron aktualisht nivelin më të ulët të pagave në rajon dhe në Europë, si në sektorin publik dhe atë privat.

Shkruaj nje koment