Covid-19/ Protesta të ashpra në Greqi

0
200

Studentë , prindër dhe mësues marshuan ditën e sotme në Athinë pasi kërkojnë masa më të sigurta në shkolla për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.
Sipas CNN , protesta u pasua me përleshje para Parlamentit në Athinë, ndërsa policia i është përgjigjur me gaz lotsjellës protestuesve të cilët përdorën zjarr e gurë gjatë marshimit.


Pamjet më poshtë nga Ruptly:

Shkruaj nje koment