‘Kujtoja se kisha grip’/ Aktorja e njohur rrëfen kalvarin e vuajtjeve me Covid

Artistja e njohur Justina Aliaj u shtrua para disa ditësh në spitalin Infektiv pasi ishte në gjendje të rënduar shëndetësore për shkak të koronavirusit. Ajo ka rrëfyer se kur mbërriti në ambientet e spitalit, nuk shihte as ndiente asgjë derisa i filluan kurën intensive. E pyetur nëse ka shpresë që do të fitojë betejën me sëmundjen, Aliaj thotë: “Po në dashtë Zoti të më lërë”.
Ndërsa më pas shprehet: “Jam më mirë. Nuk jam e trembur. Njerëzve jashtë dua ti them se e dua pafundësisht popullin tim.
Unë shpresoj se do shërohem. Me thënë të drejtën, kam jashtëzakonisht shumë kujdes këtu ku jam në katin e parë, kam parë një mrekulli që e kanë bërë me mua. Fillimisht u tregova e papjekur se mendova se jam me grip, e vonova ardhjen dhe kur kam ardhur, po hyja në një tunel, domethënë nuk shihja as nuk ndjeja më asgjë. Por kur erdha këtu , filluam kurë intensive se isha jo mirë.”
Nuk mungoi momenti i përlotjes kur dha mesazhin e saj për njerëzit që e kanë mbështetur. “I them popullit tim se jam borxhlie sa s’ka”, tha Aliaj me zërin që i dridhej.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment