5 vjet nga vrasja e Katsifes ne Bularat

0
185

Ne 5 vjetorin e vrasjes se Konstantinos Katsifas, ne fshatin Bularat eshte organizuar ceremoni nga familjaret e tij ne varrin ku prehen wshtrat. Para varrit te birit te saj, e ëma e Katsifasit nuk ka kursyer as kryeministrin Edi Rama nderkohe qe birin e saj e ka cilesuar si yll i Vorio Epirit.

Sakrifica jone nuk do te shuhet dhe perpjekjet tona nuk do te mbarojne. Kostandini eshte nje yll i Vorio Epirit edhe pse Rama nuk do te mundet te burgose nje komb. Heronjte nuk burgosen. Kostandini na jep force nga qielli. Te gjithe deputet jane te pafe qe harruan trimat qe rane per liri. Ata perfitojne nga sakrifica e Kostandinit tim. I perjetshem qofte ai-ka perfunduar e ëma e Katsifasit para varrit te te birit.

Shkruaj nje koment