E trishte/ Dy elektricistet humben jeten tragjikisht, koleget kryejn homazhe ne vendin e ngjarjes

0
310

Pas ngjarjes se rende ku humben jeten dy elektriciste ne ujerat e ftohta te Drinos ne Gjirokaster , disa punonjes te OSHEE zhvilluan homazhe ne vendin ku Selfo Kallfa dhe Ismet Isaraj dhane frymen e fundit. Dy elektricistet ishin nisur per te rregulluar linjat pas nje avarie tek sa tentuan te kalonin lumin , makina me te cilen udhetonin e mori rrjedha duke iu sjelle vdekjen te dyve.

Shkruaj nje koment