Makina merr flakë në ecje në Fier, policia jep detajet

0
184

Një makinë ka marrë flakë në ecje në lagjen “1 Maji” në Fier. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:30 të pasdites së sotme. Sipas policisë zjarri dyshohet se ka rënë si pasojë e një defekti në motor.

“Sot rreth orës 15:30, në lagjen “1 Maj”, në ecje e sipër ka marrë flakë mjeti tip “Honday”, në pronësi të shtetasit M. A., ku është djegur pjesa e përparme e tij.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti në motor.

Në vendngjarje shkuan menjëherë shërbimi zjarrfikës dhe ato policore, të cilat bënë të mundur fikjen e zjarrit. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje”, njofton policia./

Shkruaj nje koment