E fundit/ Lista e kandidateve te PD ne Qarkun e Gjirokastres

0
167

Në mbledhjen e sotme të Kryesisë së PD janë konfirmuar edhe emrat të cilët do të kandidojnë në zgjedhjet e 25 prillit në Qarkun e Gjirokastrës. Kandidaturat janë figura të njohura me kontribut disa vjecar në politikë çka i garanton PD mandate të sigurta në këtë qark.

Lista si mëposhtë:

  1. Tritan Shehu
  2. Roland Bejko
  3. Entela Shehaj
  4. Kosta Barka (PDBNJ)
  5. Myzafer Elezi
  6. Joana Qerollari
  7. Bajram Hysa
  8. Dritan Hodaj
  9. Engjelina Basha

Tek sa është zbardhur edhe lista e plotë e PD me kandidatët për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit, për 12 qarqet e vendit.

Ku lista e Tiranës kryesohet nga Lulzim Basha. Surprizat e listës së PD janë emra të njohur si analisti Agron Gjekmarkaj, i cili kandidon i dyti në Lezhë si dhe shkrimtarja Flutura Açka në Elbasan. Përfshirja e emrave të tillë, të intelektualëve në PD i rrit kësaj të fundit shanset për një fitore të sigurt më 25 prill.

Shkruaj nje koment