Mbi 153 milionë të infektuar dhe 3.2 mln viktima. Bilanci i Covid-19 në të gjithë botën

Që nga shpërthimi i pandemisë e deri në këto momente (2 maj 2021), numri i të infektuarve me Covid-19 ka kaluar 153 milionë në gjithë botën.

Në të dhënat reale të “Worldmeter” – të cilat përditësohen nga momenti në moment sipas raportimeve të shteteve gjatë gjithë ditës,  shohim se deri tani janë infektuar 153,361,433 persona me Covid-19, teksa numri i rasteve aktive është 19,500,074.

Mbi 153 milionë të infektuar dhe 3.2 mln viktima. Bilanci i Covid-19

Ndërkohë  mbi 3.2 milionë persona kanë humbur jetën me Covid-19. Deri sot, kjo shifër ka shkuar në 3,213,003 të jetëve të humbura nga virusi Covid-19 që prej fillimit të pandemisë. Vetëm sot, janë shënuar +565,313 raste të reja me koronavirus në të gjithë botën.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment