Basha: 25 prilli nuk zgjidhi asgjë për shqiptarët, Shqipëria nuk mund të presi deri në 2025-ën

Kreu i PD-së Lulzim Basha nga Patosi deklaroi se zgjedhjet e 25 prillit nuk zgjidhën asgjë për shqiptarët.
Basha theksoi se PD do të përdorë çdo instrument për të kthyer demokracinë dhe zgjedhjet e lira e të ndershme.

Postimi i kreut të PD-së Lulzim Basha:

Ndryshimi për të cili votuam më 25 prill, ndryshimin që u mohua dhunshëm më 25 prill dhe që e duan sot edhe më shumë siç e deshën më 25 prill. Dhe më vjen mirë që ndonëse plot me zemërim, ju gjej po kështu ballëlartë, sepse jam i bindur që sot jeni më të vetëdijshëm se kurrë se ajo që kishim përballë, nuk kishte lidhje me demokracinë. Dhe se pavarësisht atyre rrethanave, ne arritëm diçka për vendin, për Shqipërinë. Ishte angazhimi juaj, ishte angazhimi dhe sakrifica e vetëmohimi i demokratëve të Patosit, të Roskovecit, të Mallakastrës, të Fierit, të Lushnjës, të Divjakës, që bënë të mundur çeljen e shpresës që deri para disa muajsh apo para një viti, thuajse kishte vdekur.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment