Gjirokastra 16 vite ne UNESCO

0
67

Qyteti i gurte i Gjirokastres shenon sot 16 vite pjese e UNESCOS.
Gjate dites se sotme ne pazarin e Gjirokastres eshte zhvilluar ceremonia e cila ka nisur me performancen e Bandes se qytetit.
Nenkryetarja e bashkise Gjirokaster Jorida Muho ka mbajtur fjalen e rastit . Ndersa te pranishem kane qene edhe drejtoresha e DRTK Pezana Rexha dhe Sonila Hysi drejtore ekzekutive nga Agjencia Kombëtare e Diasporës te cilat prezantuan katalogun “Kadare dhe Gjirokastra”,me autor Roland Tasho si nje dhurate per Bashkine Gjirokaster.

Shkruaj nje koment