Kuvendi Kombëtar i PD, miratohet statuti i ri i partisë

0
212

Kuvendi Kombëtar ka miratuar ndryshimet në statutin e Partisë Demokratike.

Pas fjalës së gjatë që mbajti kryedemokrati, Lulzim Basha, u miratua me votë komisioni i miratimit të punimeve.

Pasi propozimi i Bashës u miratua nga të gjithë delegatët, në krye të komisionit u zgjodh Jemin Gjana, ndërsa anëtarë Gazment Bardhi, Edi Paloka, Edmond Spaho dhe Albana Vokshi. 

Me shumicë votash Kuvendi ka miratuar ndryshimet e reja në statutin e partisë të propozuara nga kreu i demokratëve, Lulzim Basha.

Shkruaj nje koment