Termet ne Shqiperi

Një astësi e çuditshme ka qenë tërmeti i kësaj të marte në vend, pasi në po të njëjtën orë dhe minutë, më 21 shtator 2019, Shqipëria u godit nga një tërmet me magnitudë 5.8 i shkallës Rihter.

Sipas të dhënave të publikuara nga IGJEUM, tërmeti i kësaj të marte kishte epiqendrën 6 km në jug të Klosit. Thellësia e tij ishte 10 km dhe magnituda 3.7 e shkallës rihter.

Ndërkohë kujtojmë se tërmeti i datës 21 shtator 2019 kishte magnitudën 5.8 të shkallës rihter dhe epiqendrën në detin Adriatik.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment