Kakavije/ Me mall kontrabande, arrestohen dy shoferet e autobuzit , lihen te lire doganieret

0
99

Policia e Gjirokastres ka arrestuar Gj. V, 31 vjec banus ne Tirane dhe shtetasin E. Xh 40 vjec banues në Berat, pasi nga Hetimi i Krimit Ekonomik, te dy shofer te autobuzit te linjes Athine-Tirane gjate kontrollit iu gjeten nje sasi e konsiderueshme me tesha, konfeksione te firmave te ndryshme, produkte kozmetike dhe 50 steka me cigare te cilat nuk ishin deklaruar ne Degen Doganore Kakavije. Ndersa ne hetim ne gjendje te lire jane lene doganieret Y.R dhe E.H, te dy banues në Gjirokastër, per vepren penale shperdorim detyre. Vlera e mallrave eshte rreth 10 mije euro.

Shkruaj nje koment