Tjetër ngjarje tragjike! 3-vjeçari shkon në spital në Elbasan dhe kthehet i pajetë

0
12

Një ngjarje tragjike raportohet nga Elbasani. Mësohet se një fëmijë 3 vjeç ka ndërruar jetë pasi ka shkuar për ndihmë mjekësore në spital, me temperaturë të lartë.

Fatkeqësisht, bëhet me dije se i mituri ka ndërruar jetë. Pritet që në orët në vazhdim institucionet të zbardhin rastin dhe shkakun e v dekjes së fëmijës 3 vjeç. Jo zyrtarisht bëhet me dije se i mituri, mjekohej prej 4 ditësh në shtëpi.Sipas Policisë, familjarët e kanë çuar të voglin në spitalin e qytetit në orët e para të mëngjesit, në gjendje të rëndë për jetën.

Ai ka pasur temperaturë të lartë dhe simptoma të gripit stinor. I mituri është mbajtur nën vëzhgim nga mjekët e Elbasanit, por fatkeqësisht pas disa orësh ata kanë njoftuar familjarët se fëmija kishte ndërruar jetë për shkak të komplikacioneve.

Shkruaj nje koment