Covid-19 në 24 orë: 296 raste të reja dhe 4 humbje jete

0
71

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë regjistruar 296 raste të reja dhe 4 humbje jete nga Covid-19.

Në spitalet COVID po marrin trajtim 129 pacientë, nga të cilët 17 janë në gjendje më të rënduar. 

Në 24 orë janë shëruar 835 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 256,117 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht rastet aktive në të gjithë Shqipërinë janë 8,773.

Statistika (13 Shkurt 2022)
Raste të reja ditore 296
Të shëruar në 24 orë 835
Të shtruar në spitale 129
Humbje jete në 24 orë 4
Testime ditore 1874

Testime totale 1,712,427
Raste pozitive 268,304
Raste të shëruara 256,117
Raste Aktive 8,773
Humbje jete 3,414

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 2814
Fier 1278
Gjirokastër 741
Vlorë 718
Shkodër 685
Elbasan 672
Berat 643
Lezhë 380
Korçë 273
Durrës 310
Kukës 207
Dibër 52

Shkruaj nje koment