Ndërpritet votimi në një qendër votimi në Durrës, një person godet komisionerin e PD

0
113

Shënohet incidenti i parë në procesin e zgjedhjeve të pjesshme në 6 bashki të vendit.

Në qendrën e votimit numër 14/99 në Durrës procesi është u ndërpre përkohësisht pasi një komisioner i PD-së është goditur nga një person. Incidenti ndodhi te dera e jashtme e QV-së. 

Policia mbërriti në vendin e ngjarjes dhe mori në pyetje komisionerin e përfshirë në konflikt dhe votimi rifilloi pas disa minutash. 

Shkruaj nje koment