Nëse zgjedhjet në Dibër dhe Shkodër hasin probleme për shkak të motit, fajtor është vetëm Ilir Meta

Nga Skerdjan Dhuli

Nëse zgjedhjet në Dibër dhe Shkodër hasin probleme për shkak të motit, fajtor është një person i vetëm, Ilir Meta.

Në turravrapin për të goditur PD sa të mundej, vendosi datë zgjedhjesh në mes të dimrit duke bërë të pamundur votën më zonat malore.

Nuk e dinte Ilir Meta që Dukagjini apo Kalaja e Dodës mbulohen nga dëbora ? Natyrisht që e dinte por pazaret me Saliun dhe Ramën ishin të tilla që nuk pyesin për kushte klimatike.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment