Policia mbush burgjet me protestues, mijëra qytetarë në shesh, pas tubimit u bllokuan rrugët

0
53

Në përfundim të tubimit para kryeministrisë në ditën e dytë të protestës kundër rritjes së çmimeve ku morën pjesë mijëra qytetarë një pjesë e tyre u zhvendosën në kryqëzimin midis bulevardit “Dëshmorët e Kombit dhe Unazës, duke bllokuar një prej nyjeve kryesore të kryeqytetit.

Kjo panoramë pa tensione nuk ka zgjatur shumë pasi policia ka  kërkuar lirimin e rrugëve.

Duke hasur në kundërshtinë e protestuesve për të lëshuar rrugët, uniformat blu kanë filluar shpërndarjen e turmës me forcë.

Shkruaj nje koment