Arrestimet për inceneratorët, deputeti i PD: Afera do të përfundojë si telenovelë turke

0
65

Deputeti Luçiano Boçi ka reaguar për arretsimet e kryera dje nga SPAK për aferën e inceneratorit të Fierit dhe Elbasanit. Për Boçin kërkesa për arrestimin e deputetit Alqi Bllako nuk përbën lajm.

Deputeti thekson se të tjerë japing urdhra, të tjerë financojnë dhe përfitojnë, si dhe të tjerë arrestohen. Sipas tij, kjo është fabula e asaj që po ndodh me çështjen e inceneratorëve.

Ndërsa thekson se skema korruptive e inceneratorëve është produkt i kryeministrit Edi Rama, Boçi thotë se pa arrestimin e kreut të qeverisë kjo çështje do të përfundojë si telenovelë turke.

Shkruaj nje koment