Bejko: Deputeti i Gjirokastrës, kryetari i PD dhe njerëz nga Tirana kanë “bezdisur” në telefon delegatët

0
159

Anëtari i Këshillit Kombëtar në Partinë Demokratike, Roland Bejko tha për emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV se deputeti i qarkut të Gjirokastrës, kryetari i PD dhe njerëz të ardhur nga Tirana kanë telefonuar delegatët në Gjirokastrës duke i kërkuar që të firmosin për kuvendet.   

“Në qarkun e Gjirokastrës ka më shumë delegatë pro Bashës se pro Berishës. Nuk është proces normal sepse

firma u është marrë duke i bezdisur 100 herë në telefon. Deputeti i Gjirokastrës, kryetari i PD dhe njerëz të ardhur nga Tirana i kanë marrë në telefon dhe i kanë kujtuar nderet që u kanë bërë. Delegatët janë intimiduar.”, u shpreh Bejko.

Shkruaj nje koment