AFERA 4 MILION EURO ME INCENERATORIN E FIERIT, NË GJYQ 14 ISH-ZYRTARË DHE 11 SUBJEKTE TREGTARE

0
102

Tetë ditë pas dosjes së aferës së inceneratorit të Elbasanit, SPAK dërgon sërish për gjykim ish-ministrin Lefter Koka dhe ish-deputetin Alqi Bllako, këtë herë për inceneratorin e Fierit. Sipas hetimeve, ata kanë marrë para në një skemë korruptive të ndërtuar nga biznesmeni Klodian Zoto sot në arrati, ndërsa dënimi në buxhetin e shtetit përllogaritet në 4 milion euro vetëm në këtë rast.

Shkruaj nje koment