Aksident ne aksin rrugor Ure e Kardhiqit-Sarande

0
386

Nje aksident automobilistik sapo ka ndodhur ne aksin rrugor Ura e Kardhiqit-Sarande rruga e re. Dy automjete jane perplasur me njera-tjetren duke shkaktuar lendimin e dy personave . Ngjarja ka ndodhur para pak minutash ne afersi te tunelit te Skërficës kur te dy mjetet jane perplasur teksa vinin ne drejtime te kunderta. Menjehere te lenduarit jane shoqeruar ne Spitalin e Gjirokastres dhe ndodhen jashte rrezikut per jeten. Ne vendngjarje ka shkuar Policia Rrugore e cila ka konstatuar se aksidenti ka ndodhur per shkak te lageshtise ne rruge si pasoje e rreshjeve te shiut.

Shkruaj nje koment