Aksidenti i autobusit në Kroaci, identifikohen disa nga shqiptarët e plagosur

0
144

Një autobus me targa shqiptare u aksidentua në Kroaci, ku si pasojë humbi jetën një person dhe disa të tjerë u plagosën. Ngjarja pak përpara mesnatës në autostradën A1 që shkon për në Zagreb.

Siç raportuan mediat ishte një shqiptar që humbi jetën ndërsa të plagosurit po trajtohen në spitalet e përgjithshme në Karlovac dhe Ogulin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here