Aksidentohet për vdekje 27 vjecari ne delvinë

0
392

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur rreth orës 20:00 në aksin rrugor Ura e Gajdarit – Delvinë pranë karburantit të Sinos.

Sipas policisë, automjeti tip “Audi” me targë të huaj MNTH68, me drejtues Igli Seitin, rreth 23 vjeç, banues në Delvinë, është përplasur me motoçikletën me targë AAB739, ku për pasojë ka gjetur vdekjen e menjëhershme drejtuesi i motoçikletës, Bledar Pula, rreth 27 vjeç, me banim në Delvinë.

Policia ka shoqëruar drejtuesin e automjetit Igli Seiti, për të cilin po kryhen veprimet për arrestimit e tij.

Punohet për sqarimin e rrethanave dhe shkaqeve të aksidentit.

Shkruaj nje koment