Begaj uron Fitër Bajramin: Uroj çdo të mirë dhe begati për çdo shqiptar

0
Presidenti Bajram Begaj uroi besimtarët muslimanë me rastin e Fitër Bajramit ta përcillte nga xhamia...

AMF grumbulloi 9.4 milionë lekë të ardhura nga gjobat për kompanitë e sigurimit vitin e kaluar

0
Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare mori 28 masa ndaj subjekteve të mbikëqyrura vitin e kaluar.Sipas raportimit...

Ndërhyrja në TIMS, eksperti i sigurisë: Hetimi do të nxjerrë kush është grupi

0
Eksperti i sigurisë, Fation Softa, tha se të dhënat që mund të merren nga sistemi...

Përfshihet nga flakët makina në aksin Korçë-Ersekë

0
Një automjet ka marrë flakë mesditën e sotme në rrugën Korçë-Ersekë.Sipas informacioneve, ngjarja është aksidentale,...

Sapo kishin ngrënë bukë, kush janë dy viktimat që i zuri poshtë zetori në Kurbin

0
Janë zbardhur identetitet e dy viktima të aksidentit të regjistruar këtë të mërkurë, në Fushë...

Zetori humb kontrollin dhe bie në kanal, dy të vdekur në Fushë Kuqe

0
Rreth orës 14:05, në Fushë Kuqe, dyshohet se për shkak të humbjes së kontrollit mbi...

Abuzimi me tenderat e shkollës, SPAK dërgon për gjykim 3 zyrtarët e Tropojës

0
Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, ka përfunduar hetimet paraprake dhe...

Grabitet gjatë natës “Range Rover”-i në Durrës

0
Një automjet tip “Range Rover” është grabitur gjatë natës në Durrës rreth orës 3:30.Persona ende...

Fermerët në protestë për subvencionet, autostrada Lushnje-Fier “lahet” me qumesht

0
Ka nisur protesta e fermerëve dhe blegtorëve shqiptarë për subvencionet, ata kanë bllokuar autostradën Lushnje-Fier...

Tabaku:Kompanitë që ndërtojnë në Tiranë s’mund të jenë të lidhura me zyrtarë të lartë

0
Deputetja demokrate, Jorida Tabaku, u shpreh se grupet kriminale po marrin tenderat publik.Tabaku theksoi se...

“Tap” në timon përplasi këmbësoren dhe 4-vjeçarin, arrestohet 45-vjeçari në Vlorë

0
Policia ka arrestuar një 45-vjeçar në Vlorë i cili, në gjendje të dehur ka përplasur me makinë...

Të enjten Kuvendi vendos për mandatin e Xhaçkës, Nikolla: Fajin për zvarrijen e ka aksioni opozitar

0
Këshilli për Rregulloren dhe Mandatet është mbledhur ditën e sotme për të diskutuar në lidhje...