VOA: Numri i punonjësve në bashki është rritur ndjeshëm’

Instituti për Bashkitë e Shqipërisë sapo ka publikuar raportin vjetor të monitorimit, ku...

Zhdukja e Sulovarit dhe Thodhorit, autoritetet shqiptare i kërkojnë ndihmë Kosovës

Pas premtimin që u drejtori i policisë së shtetit Muhamet Rrumbullaku u dha...

Eurostat: Pas ukrainasve, shqiptarët të dytët që u është refuzuar hyrja në një vend të BE-së

Shqiptarë kryesojnë listën e shtetasve të cilët u kthyen në një vend tjetër...

Janë vendosur pranë qendrave të votimit, KQZ mbyll disa zyra elektorale në vend

KQZ ka vendosur këtë të shtunë mbylljen e disa zyrave elektorale nga disa...

Reporterët pa Kufij: Situata politike në Shqipëri është përkeqësuar, ka pasoja për lirinë e shtypit

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë Profesionistë të Diasporës (UGSHPD) me anëtarë në Francë, Zvicër,...

Digjet posteri denigrues i PS kundër opozitës në “Rrugën e Kombit”

Në “Rrugën e Kombit” ishin vendosur postera denigrues ndaj opozitës me mbishkrimin Non-grata”...

Emigrimi masiv, ish-presidenti i PE: Qeveria shqiptare të fokusohet te punësimi i të rinjve

Ish-presidenti i i Parlamentit Evropian, Martin Schulz, ka folur për mediat pas nëj...

‘Foreign Policy’: Shqipëria dhe Kroacia, në të njëjtën linjë me Serbinë, duan kontroll mbi bashkatdhetarët

Një artikull i “Foreign Policy” tregon se si presidenti amerikan Joe Biden është...

Reporterët Pa Kufij: Media në Shqipëri e kërcënuar nga politika, gazetarët kritikë ndaj qeverisë diskreditohen

Reporterët Pa Kufij kanë botuar Indeksin Botëror të Lirisë së Shtypit për vitin 2023, i...

Rama ‘i pasigurt’ për fitoren e 61 bashkive: Gjërat në Tiranë do i bëja më mirë se Lali Eri

Kryeministri Edi Rama ka folur për fushatën zgjedhore të PS-së, bilancin e 14...

Urdhri i KQZ: Të hiqen posterat progandistike që nuk përmbushin këtë kriter

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka urdhëruar heqjen e të...

Bordi i Transparencës ndryshon çmimet, ja me sa do të shiten karburantet në vend

Bordit të Transparencës ka vendosurt këtë  të mërkurë që të ulë çmimet me...