Akuzohet për rrëmbimin e “Koçoles” dhe Sulovarit, gjykata lë në burg Albi Meçinin

0
81

Gjykata e Fierit ka lënë në burg Albi Meçinin, 29-vjeçarin i cili u arrestua dje pasi u kap me 2 çanta me 21.3 kg eksploziv.

I riu u kap me 2 çanta me lëndë plasëse artizanale (rreth 21.3 kilogramë), të montuara për shpërthim në distancë dhe me bidonë me lëndë djegëse (benzinë), në 2 automjete, ndërkohë që sot dot t’i komunikohet masa e 

sigurisë nga togat e zeza.

Mçini akuzohet për rrëmbimin e dy miqve, Leonard Thodhori dhe Fatmir Sulovari. Për rrëmbimin e tyre është shpallur në kërkim edhe 25-vjeçari Sebastian Lataj.

Shkruaj nje koment